Ontdekken, ontwikkelen, ontplooien
Je zit op Houtens om te ontdekken wie je bent en wat je talenten zijn. Jouw talenten ga je verder ontwikkelen. Dit zal niet zonder slag of stoot gaan, fouten maken hoort erbij, hier word je sterker van. We halen je in een veilige omgeving uit je comfortzone, zodat je zelfverzekerd in het leven leert staan en zelfbewust vervolgstappen kan maken. Dat hoef je natuurlijk niet alleen te doen. Op Houtens heb je een mentor, die jou steunt en begeleidt. We vormen graag een team met jou en je ouders. Wij maken ons sterk voor uitdagend, ondernemend en eigentijds onderwijs en we geven jou een basis mee waarmee je in jouw verdere leven blijft ontdekken, ontwikkelen en ontplooien.
Leren, plannen, keuzes maken
Op Houtens leer je op verschillende manieren en wisselen theorielessen en praktijklessen elkaar af. Je leert uit boeken en online met je eigen laptop. We maken gebruik van digitale mogelijkheden voor het bijhouden van je resultaten, je rooster en je huiswerk, en geven jou ook de vrijheid om zelf keuzes te maken. Jij bent de eigenaar van jouw leerproces; we leren jou om eigen, verstandige keuzes te maken, voor bijvoorbeeld stages, keuzevakken en een vervolgopleiding.
Eigen klas, eigen niveau
Op Houtens werkt iedereen op zijn eigen niveau. We willen het beste in jou naar boven halen en dagen je uit op jouw niveau. Leerlingen die de basisberoepsgerichte leerweg volgen en leerlingen die de kaderberoepsgerichte leerweg volgen zitten bij elkaar in de klas in leerjaar 1 en 2.
Bij de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg bieden we ook leerweg ondersteunend onderwijs. Met extra aandacht en ondersteuning in een kleine klas is het voor jou mogelijk om een vmbo-diploma te halen. Ook bieden we de havo-kansroute voor leerlingen met dubbeladvies mavo/havo. Naast het aanbod op tl-niveau word je bij elk vak ook op havo-niveau uitgedaagd. Als je de havo-kansroute volgt zit je in een gemengde klas met leerlingen van de theoretische leerweg. Houtens werkt samen met College de Heemlanden om jou gemakkelijk te kunnen laten instromen op de havo.
On Stage, Profielen
Voor de theoretische leerweg bieden we de profielen Techniek, Economie en Zorg & Welzijn aan. Voor de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg bieden we het profiel Dienstverlening en Producten aan, met verschillende keuzemodules:
- ICT
- Veilig en Gezond
- Vormgeving
- Hospitality
Zo kun je kiezen voor onder andere robotica (het maken van een eigen robotje) en digispel (een digitaal spel ontwerpen); voeding en beweging of EHBO; vormgeven en typografie of interieurdesign; milieu, hergebruik en duurzaamheid of gastheer/gastvrouw-specialisatie en nog veel meer. Kijk voor al onze keuzevakken op onze website.
Houtens doet ook mee aan Houten On Stage; een beroepenfeest en doe dag voor klas 1, 2 en 3 om bij een bedrijf in Houten te ontdekken wat je leuk vindt en wat bij je past. Bij dat bedrijf mag je een dag meelopen om te ervaren of dat beroep iets voor jou is.
Sport en cultuur
Op Houtens besteden we veel tijd aan cultuureducatie en sportieve activiteiten binnen én buiten het lesprogramma. Zo organiseren we ieder jaar Houtens Spektakel, een fantastische theatervoorstelling voor en door onze leerlingen in theater Aan de Slinger.