Het Rembrandt College is een kleinschalige, kleurrijke, openbare cultuurprofielschool die alle leerlingen verwelkomt. Bij ons op school voel jij je snel thuis. We organiseren veel activiteiten op het gebied van cultuur en sport. Daarnaast krijg je tijdens de flexuren de ruimte om actief met je eigen interesses aan de slag te gaan.
Je kunt bij ons op school terecht met minimaal een mavo-advies. We hebben vijf soorten brugklassen: mavo/havo, havo/vwo, vwo, en daarnaast klassen met tweetalig onderwijs op havo/vwo- en vwo-niveau. Het advies van de basisschool bepaalt in welke brugklas je start. Ook hebben wij een havo/vwo-2-brugklas, zodat je de tijd krijgt om te groeien en uit te komen op het niveau dat het beste bij je past.
Uniek in onze regio! Minimaal de helft van je lessen volg je in het Engels, waardoor je de taal dagelijks gebruikt en snel vooruitgaat. Met het internationaal erkende Cambridge-programma werk je toe naar een hoog niveau van Engels en kun je officiële Cambridge-certificaten behalen.
Naast taalvaardigheid besteden we veel aandacht aan wereldburgerschap en persoonlijke ontwikkeling. Door projecten, internationale activiteiten en samenwerking leer je met een open blik naar de wereld te kijken en ontwikkel je vaardigheden die belangrijk zijn voor je toekomst. In de brugklas reis je naar Canterbury (Engeland) en ervaar je de taal en cultuur van dichtbij.
Op het Rembrandt College leer je niet alleen over cultuur, maar ook hoe je een betrokken burger bent en wat er speelt in de wereld. We noemen dat ABC: Actualiteit, Burgerschap en Cultuur. Dit komt terug in de reguliere lessen, projectdagen en mentorlessen. Zo ontwikkel je vaardigheden én een houding die je helpt je plek in de wereld te vinden.
Soms wil je nog niet meteen beslissen, maar eerst nog veel proberen en ontdekken. Bij ons kan dat. In de onderbouw volg je afwisselend creatieve vakken als drama, muziek en beeldende vorming. Ook werk je binnen Onderzoek & Ontwerp aan een echte opdracht, vraag of probleem van een opdrachtgever. Door te onderzoeken en te ontwerpen werk jij samen met je team aan een oplossing.
We werken bovendien met een flexrooster van 80 minuten, waarin je jouw talenten kunt ontdekken en ontwikkelen.
Het 80 minuten flexrooster bestaat uit gewone vaklessen en uit flexuren. Deze flexuren mag je zelf indelen. Je kan kiezen uit ondersteuningsflex (extra uitleg), plusflex (talenten ontdekken) en werkflex (zelfstandig werken). Voorbeelden van plusflex zijn: koken, robotica, boogschieten, voetbalschool, Het perfecte plaatje, "pimp je kleding" en meer.
Je werkt op het Rembrandt College met boeken én je eigen laptop. De digitale methodes van de verschillende vakken bieden extra oefeningen en/of uitdaging. Je gebruikt je laptop tijdens de lessen én thuis voor je huiswerk. Je leert hiermee omgaan tijdens de wekelijkse ICT-lessen in de eerste en tweede klas.
We nemen ruim de tijd om in de brugklas kennis te maken. Nog vóór de zomervakantie ontmoet je je klasgenoten en mentor. In de eerste schoolweek organiseren we allerlei sportieve en creatieve activiteiten in en rondom de school. Je krijgt een persoonlijke mentor die je begeleidt bij de overgang naar de middelbare school en nauw contact houdt met je ouders. Daarnaast vinden we het belangrijk dat je goed leert leren. We hebben verschillende manieren om je hierbij te helpen; zo leer je bijvoorbeeld plannen met behulp van een (Plenda) agenda en bieden we huiswerkondersteuning binnen school aan.
Kom naar onze Open Dag op vrijdag 5 februari 2027 en ontdek zelf hoe het is om te leren én te leven op het Rembrandt College!
Kom sfeer proeven op onze Open Dag op vrijdag 5 februari 2027
Rembrandtlaan 2
3904 ZK VEENENDAAL
0318-509900