Het Gemini College is een school met alle niveaus; van vmbo-basis, kader, kader/mavo, mavo, havo tot aan vwo. Je hebt alle middelen tot je beschikking om het beste uit jezelf te halen. Met extra’s als een flexrooster, tweejarige brugklas, een uitdagend vwo-programma en nog veel meer. Het Gemini is dé ideale plek om te verkennen wat bij jou past en wat je nodig hebt om je diploma te halen.
Het Gemini werkt met een tweejarige brugperiode. Door een gerichte aanpak krijg je meer tijd en ruimte om te ontdekken wat jouw talenten en vaardigheden zijn en welk opleidingsniveau daarbij het beste past. Hierdoor is doorstromen mogelijk. De vaste lesblokken in combinatie met de flexuren bieden veel rust en meer mogelijkheden. Op Vmbo Breed volgen de leerlingen een 60-minutenrooster en op de mavo-, havo-, en vwo-afdelingen duren de lessen 80 minuten. In de onderbouw werken wij met een planagenda.
Leerlingen van de mavo- en mavo/havo-afdeling volgen lessen in een nieuw gebouw. Tijdens schooltijden zit dit gebouw vol met enthousiaste docenten en leerlingen. Maar je vindt hier ook jongerencentrum De Loods en de jongerensoos van Facet, poppodium De Gooth, ToBe en RTV-Ridderkerk. Hierdoor komen onderwijs en cultuur samen.
Voor mavo, havo en vwo-leerlingen is er de mogelijkheid om deel te nemen aan PerformX. Elke week heb je één dag volledig les binnen PerformX. Gedurende deze dag werk je intensief aan verschillende vaardigheden en ontdek je nieuwe talenten. Het programma is zo ingericht dat je je zowel artistiek als persoonlijk kunt ontwikkelen. Ook als je nog geen ervaring hebt, ben je van harte welkom. Bij PerformX kun je alles op je eigen tempo leren. Je werkt met vier pijlers: muziek, dans, spel en podiumtechniek. Showbusiness it is!
Meer info vind je op onze website.
Op de mavo kun je alle kanten op. De theorielessen worden namelijk afgewisseld met praktijklessen. Praktijkervaring doe je onder andere op bij het vak Dienstverlening & Producten (D&P). Ook heb je de mogelijkheid om de mavo+ route te volgen, zodat jij na de mavo succesvol aan de havo kunt beginnen. Naast het ruime aanbod van toffe lessen, word je ook nog eens persoonlijk goed bijgestaan gedurende jouw weg op de mavo door een mentor of coach. Dit doe je allemaal in een splinternieuw gebouw!
Op onze havo-afdeling word je voorbereid op het hbo. Is nog niet duidelijk of je uiteindelijk havo of vwo gaat doen, dan is de havo/vwo-brugklas iets voor jou. In deze brugklas leer je bij het vak O&O (onderzoeken en ontwerpen) onder andere hoe je een robot programmeert en hoe je 3D print. In de bovenbouw havo kun je ons nieuwe profiel IBC, International Business College, kiezen. Hier zet je in teamverband een eigen bedrijf op. Genoeg te ontdekken dus!
De leerlingen van vwo-1 volgen elke donderdag projectgestuurd onderwijs. Op deze dag staan zelfstandigheid, oplossingsgerichtheid, communicatie, samenwerking, organisatie en reflectievermogen centraal. De leerlingen werken gedurende 8 weken eenmaal per week aan een apart onderwijsprogramma, dat zowel binnen als buiten de school plaatsvindt. In het programma zijn verschillende vakken nauw verweven. De leerlingen werken elke module toe naar een afsluitende activiteit waarin alle projectonderdelen worden gepresenteerd aan ouders en docenten. Deze presentatie, in zowel vorm als inhoud, is volledig in handen van de leerlingen zelf. Hierdoor leer je zoveel vaardigheden!
Wilt u uw zoon of dochter aanmelden op onze school? Kijk dan op de website voor meer informatie: https://geminicollegeridderkerk.nl/nieuwe-leerlingen/
Wij hebben verschillende gebouwen. Mavo volgt de lessen op Sportlaan 16A en havo en vwo volgen de lessen op Sportlaan 16. Deze scholen zitten naast elkaar.
Sportlaan 16
2982 SN RIDDERKERK
0180 48 69 99
“Deze school geeft mij kansen om te groeien, leren én plezier te hebben.”
Ben je nieuwsgierig geworden naar onze school? Neem dan een kijkje op de website bij 'Nieuwe leerlingen' of neem contact met ons op via info@geminicollege.nl