Komt de brugklas in zicht, maar voelt de stap naar het voortgezet onderwijs (vo) nog te groot? Bij Florencius bieden we met succes ‘Groep 9’ aan: een pre-brugklasjaar dat helpt de overgang naar het vo soepel en vol zelfvertrouwen te maken.
Groep 9 is de schakel tussen het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs. In dit unieke jaar werken leerlingen aan hun cognitieve vaardigheden, sociaal-emotionele ontwikkeling en vo-vaardigheden. Zo zijn ze optimaal voorbereid op de stap naar de middelbare school.
In Groep 9 werken we met een persoonlijk ontwikkelplan waarbij de nadruk ligt op jouw talenten. Je werkt aan je eigen doelen en leert wat jij nodig hebt om goed te starten in de brugklas. Naast de basisvakken (zoals Nederlands en rekenen) is er extra aandacht voor vaardigheden die belangrijk zijn als voorbereiding op de middelbare school:
Bij Florencius houden we de Groep 9 klassen bewust klein. Met klassen van 8-10 leerlingen is er veel persoonlijke aandacht en begeleiding, zodat elke leerling zich optimaal kan ontwikkelen.
Aan het einde van Groep 9 ontvangen leerlingen een vernieuwd schooladvies voor het voortgezet onderwijs. Dit advies sluit vaak beter aan bij het echte potentieel van de leerling dan het advies aan het einde van groep 8.
Leemzeulder 29
1251 AM LAREN
035 691 25 25
Maria: "Als je nog niet klaar bent voor de middelbare school, krijg je hier goede begeleiding om je goed voor te bereiden op de middelbare school."
Florencius Groep 9
Linda Lambrechts
Schoolleider Florencius - Laren
Telefoon (035) 691 25 25
l.lambrechts@florencius.nl