Ben je bijna klaar met de basisschool en op zoek naar een fijne vervolgschool? Ben jij nieuwsgierig en graag praktisch bezig? Kom dan kijken bij Aeres VMBO Sneek! Iedereen kent elkaar en je krijgt veel persoonlijke aandacht.
DE LEERWEGEN BIJ ONS OP SCHOOL
Je kunt bij ons deze leerwegen volgen:
- basisberoepsgerichte leerweg (bb)
- kaderberoepsgerichte leerweg (kb)
- gemengde leerweg* (gl)
* Als je bij de gemengde leerweg een extra vak kiest, dan kun je ook je diploma theoretische leerweg (tl/mavo) halen.
JEZELF UITDAGEN!
Van jouw basisschool krijgen we een goed beeld van waar jij goed in bent en waar je misschien nog hulp bij nodig hebt. We proberen het beste uit je te halen. Een vak op een hoger niveau volgen is daar een voorbeeld van. Zo kun je je talenten volop ontwikkelen. Je hebt je eigen mentor. Het is zijn of haar taak om jou goed te begeleiden. Door persoonlijke aandacht geven we jou een fijne schooltijd mét goede resultaten! Uiteraard betrekken we ook je ouder(s)/verzorger(s) hierbij.
LEREN DOOR TE DOEN
Ben je graag lekker praktisch bezig? Dan zit je bij ons goed. We hebben verschillende dierenverblijven, twee grote keukens, meerdere technieklokalen, een kunstlokaal, een legolokaal en een kas vol planten en bloemen. Daar ga je aan de slag met: dierverzorging, planten, kunst en cultuur, techniek- en kooklessen. Want door het allemaal zelf te doen, leer je sneller, begrijp je het beter en onthoud je het langer.
Themaklassen
Je kunt bij ons op school kiezen uit drie themaklassen: de Paardenklas, de Groene Atelierklas en de Outdoorklas. Bij deze themaklassen krijg je naast de normale theoretische en praktische groene vmbo-vakken, minimaal vier uren per week les in de gekozen specialisatie. Het aanbod geldt voor de onderbouw (klas 1 en 2) en kan door alle vmbo-leerlingen worden gekozen, ongeacht het advies op de basisschool.
WAT KUN JE DOEN NA HET VMBO?
Het vmbo duurt vier jaar. Als je je diploma hebt gehaald, dan kun je doorstromen naar alle opleidingen van het mbo, bij Aeres of een andere mbo-school. Afhankelijk van de leerweg kun je ook naar de havo. De decaan helpt je met het maken van een keuze voor de juiste opleiding of beroep.