Het Fioretti College is een school waar we persoonlijke aandacht belangrijk vinden. Op onze school leer je veel door te doen, door te ervaren en door de opgedane kennis toe te passen. Het gaat om weten wat je kan en wat je daarmee kunt. Je volgt een onderwijsprogramma op maat met verschillende lessen, passend bij jouw talenten en interesses. Met tijd en ruimte voor oriëntatie op vervolgopleiding en beroep.
Naast de normale vakken is er op het Fioretti College veel aandacht voor projecten, (maatschappelijke) stages, excursies, schoolkampen, cultuur, kunst, dans, muziek en sport. Door middel van de wekelijkse talenturen ontdek je jouw talenten of ontwikkel je deze verder. Je kunt kiezen uit sportieve, muzikale, creatieve, culinaire of technische workshops. Ook de Fioweken zijn populair. In deze weken worden er allerlei gave activiteiten en excursies georganiseerd voor de onderbouw rondom een bepaald thema.
Bij voldoende aanmeldingen start er volgend schooljaar een kunst- en sportroute. Je volgt dan een ander programma tijdens de sport- of kunstlessen, dat beter bij je interesses past.
Als je in groep 8 zit krijg je een kennismaking met je nieuwe klas en mentor. De eerste weken van het schooljaar leer je elkaar kennen door middel van leuke activiteiten. Ook gaan we nog met de brugklas op kamp. De brugklas heeft les in een apart gedeelte in de school, van een vaste groep leraren en heeft ook andere pauzetijden dan de bovenbouw.
Onze praktijklokalen zijn ingericht als een kopie van de werkelijkheid met de modernste apparatuur. We hebben bijvoorbeeld een grote werkplaats, keuken, garage, winkel en salon. Theorie krijg je niet alleen in leslokalen, maar ook op leerpleinen. Onze leerlingen werken met boeken en een laptop.
Elke klas heeft een mentor. Deze leraar is jouw eerste aanspreekpunt. Als je een belangrijke vraag hebt of ergens mee zit, kun je dit altijd met hem of haar bespreken. In de onderbouw heb je wekelijks een mentorles. Daarnaast heeft je mentor regelmatig gesprekjes met jou over hoe het met je gaat, of je je fijn voelt op school en wat je later wilt worden. We besteden veel aandacht aan een fijne sfeer in de klas en op school, zodat jij jezelf kunt zijn.
Wij vinden het belangrijk om goed contact te hebben met je ouders. Jouw mentor onderhoudt die contacten.
Het Fioretti College kent de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg en de mavo. In de brugklas begin je op één van de drie genoemde niveaus. Je kunt ook kiezen voor een combinatieklas basisberoeps/praktijkonderwijs of de combinatieklas mavo/kaderberoeps.
Bij basis of kader kies je voor het derde leerjaar voor één van de 6 profielen:
Bij het Fioretti bieden we ook praktijkgerichte programma's aan in de bovenbouw van de mavo. Je ontdekt bij Dienstverlening & Producten, Technologie & Toepassing of Zorg & Welzijn de sectoren waar je later in kunt gaan werken.
Dat doe je door middel van praktijkopdrachten van bedrijven en instellingen uit de regio. Je werkt dus aan echte opdrachten.
De afdeling Praktijkonderwijs is de plaats waar leerlingen leren door te doen. In de eerste drie jaar krijg je veel praktijkvakken. Theorievakken en ICT krijg je op een aangepast niveau. In leerjaar 4 en 5 loop je enkele dagen per week stage. De groepen zijn klein en de mentor is ook jouw coach. Aanmelden voor Praktijkonderwijs kan alleen in overleg met je basisschool.
Praktisch en persoonlijk naar jouw toekomst, daar staan wij voor! Het Fioretti College is een optimale voorbereiding voor het mbo en de havo.
Meer informatie over kennismaken en aanmelden is te vinden op de website van het Fioretti College: www.fioretticollege.nl
Kom je kennismaken?
Muntelaar 4
5467 HA VEGHEL
0413-340575
‘Het is een mooie, leuke en fijne school. Ze hebben een goede, praktische manier van leren en lesgeven, dat past bij mij. Ook de talenturen zijn erg leuk.’
Karim, leerling brugklas
Dhr. N. van Eijk, teamleider basis- en kaderberoepsgerichte leerweg onderbouw
nikky.vaneijk@voveghel.nl
Dhr. D. Hanegraaf, teamleider mavo onderbouw
danny.hanegraaf@voveghel.nl