Bij de VO Gids bedoelen we met algemeen onderwijs een manier van lesgeven waar geen bepaalde visie op onderwijs wordt gegeven. Een school met algemeen onderwijs kiest een manier van lesgeven die voor veel kinderen passend is.
De meeste kinderen kunnen op meer dan 1 manier leren. De ene keer vind je het prettig om naar de uitleg van de leraar te luisteren, bijvoorbeeld als de leraar uitlegt hoe een apparaat werkt. In een andere les is het juist leuk om samen met klasgenoten aan een project te werken. Je leert door te luisteren en zelf doen. Je vindt het leuk om in je eentje aan het werk te zijn, maar soms is het leuker om samen met anderen te werken. Bijvoorbeeld als je een taal leert, dat kun je goed leren door met klasgenoten in die taal te praten.
Het onderwijs op de algemene school is niet alleen op jou en jouw leerroute gericht. Er is ook aandacht voor jouw persoonlijke ontwikkeling. Je kunt er zelfstandig werken én je werkt aan projecten. Je krijgt creatieve lessen om iets te maken. Het is dus een mix van verschillende soorten lessen. Wat op alle scholen voor algemeen onderwijs hetzelfde is, is dat je in een vaste klas of groep zit.